پرکاربردترین هواکش‌های صنعتی کدامند؟ – پرشین کالا | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی پرشین کالا، هواکش صنعتی مزایای زیادی را برای تمامی صنوف و مشاغل به همراه دارد و کارخانه و کارگاه‌ها با اهداف مختلفی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

صنایع مختلفی مانند صنایع شیمیایی، پزشکی، اتومبیل سازی، کشاورزی، معدن، تهیه غذا، ساخت و ساز و بسیاری صنایع دیگر از انواع مختلف هواکش صنعتی استفاده می‌کنند تا هوای تازه را وارد محیط کار خود کنند و اینکه انواع دود حاصله و بوی نامطبوع را خارج سازند. البته به غیر از صنایع، مکان‌های دیگری مثل باشگاه‌های ورزشی که در زیر زمین قرار دارند، انبارها و پارکینگ‌های زیر زمینی نیز باید برای تضمین سلامت محیط و هوایی استشمام می‌کنند از هواکش صنعتی استفاده کنند.

می‌دانستید هواکش صنعتی دارای تنوع و مدل‌های مختلف می‌باشد؟

هواکش‌های صنعتی چون در بخشهای گسترده صنعتی مورد استفاده هستند و تعداد مدل‌ها و ظرفیت‌های فن‌های صنعتی از تنوع زیادی برخوردارند. فن یا هواکش صنعتی به چند دسته تقسیم می‌شوند که هریک کاربرد تخصصی دارند.

* هواکش صنعتی آکسیال

* هواکش صنعتی سانتریفیوژ بکوارد

* هواکش صنعتی سانتریفیوژ فوروارد

* هواکش صنعتی سانتریفیوژ رادیال

* فن‌های صنعتی سانتریفیوژ فشار قوی

هواکش آکسیال: اصول استفاده از این نوع فن‌ها برای تخلیه یا انتقال هوای بین دو مکان یا فضا استفاده می‌شوند.

هواکش سانتریفیوژ بکوارد: که در دو نوع یک طرفه و دو طرفه طراحی و تولید می‌شوند و کاربرد آن‌ها برای ایجاد فشار استاتیکی در مکنده و دمنده یک سیستم می‌باشد.

هواکش سانتریفیوژ فوروارد: همانند فن سانتریفیوژ بکوارد در دو نوع یک طرفه و دو طرفه طراحی و تولید می‌شوند و مورد استفاده آن‌ها برای ایجاد فشار استاتیکی در دمنده سیستم‌ها می‌باشد.

هواکش سانتریفیوژ رادیال: این مدل از فن‌ها برای ایجاد مکش در مکنده سیستم‌ها طراحی می‌شوند با فشار استاتیکی بالا و از قدرت حجم هوای کمتری نسبت به دیگر فن‌های سانتریفیوژ برخوردارند.

فن‌های سانتریفیوژ فشار قوی: به دسته‌ای از فن هایی گفته می‌شوند که با ایجاد فشار استاتیکی بسیار بالا و حجم هوای کمتر در بخش‌هایی از صنعت به صورت کمپرسور هوا کار می‌کند و گاهی برای انتقال مواد در مسیرهایی طولانی قابل استفاده هستند.

بررسی انواع هواکش‌های صنعتی

هواکش‌های صنعتی با توجه به محلی که استفاده می‌شوند شامل انواع متفاوتی هستند. نوعی از این سیستم‌های تهویه در کارگاه‌ها و سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که هواکش تاسیساتی نام دارند، این هواکش از اصلی ترین دستگاه‌هایی هستند که در سالن‌های مرغداری و گلخانه‌ها استفاده می‌شوند.

* هواکش صنعتی پروانه‌ای

* هواکش صنعتی لوله محوری

* هواکش صنعتی پره محوری

ساختار این هواکش‌ها ساده می‌باشد و از دو، چهار یا شش پره تشکیل شده است که در اندازه‌های کوچک‌تر پروانه‌ها مستقیم به الکتروموتور اتصال پیدا می‌کنند و در اندازه‌های بزرگ‌تر پروانه‌ها از طریق یک تسمه به موتور متصل می‌شوند، در هواکش صنعتی پره ها معمولاً فلزی می‌باشند و به منظور حجم هوای زیاد و فشار استاتیک کم کاربرد دارند.

در چه مکان‌هایی از هواکش صنعتی استفاده می‌شود؟

هواکش صنعتی‎ در واقع حرکت و جابجای هوا و گازها را تسریع می‌کند. نقش مهم و برجسته هواکش صنعتی را هرگز نباید نادیده گرفت، چراکه این جابجایی هوا برای بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع امری کاملاً ضروری است. این هواکش‌ها در واقع هوای پر از آلاینده‌های مختلفی که در محیط‌های سر بسته قرار دارد را به بیرون فرستاده و هوای تازه و پاکیزه را از فضای باز به داخل محیط می‌فرستند.

از این هواکش‌ها در خیلی از صنایع و کارخانه‌ها برای خنک و یا خشک کردن محیط استفاده می‌شود. علاوه بر این، استفاده از هواکش صنعتی در بسیاری از سالن‌های ورزشی که هوا در آن‌ها سریعاً گرم و مرطوب می‌شود نیز بسیار متداول و حتی ضروری است. استفاده از این هواکش‌ها در بسیاری از محیط‌های کارخانه‌ای و کارگاهی که در آن‌ها دمای محیط بسیار بالا می‌رود و در آن‌ها بنا به هر دلیلی امکان استفاده از کولر وجود ندارد و این افزایش دما ممکن است باعث توقف خط تولید و کار در آن مجموعه شود یک امر مهم و اصلی به شمار می‌رود.

خیلی از گلخانه‌ها، استخرها و مراکز آب درمانی نیز به منظور کاهش رطوبت محیط از انواع هواکش صنعتی استفاده می‌کنند. در رستوران‌ها، مراکز پخت غذا، کارخانه‌های تولیدی غذا نیز از هواکش صنعتی با هدف خارج کردن دود، بوی غذا و بخار ناشی از پخت غذا استفاده می‌کنند. بنابراین، احتمالاً تا کنون به اهمیت استفاده از این هواکش‌ها واقف شده باشید، چرا که هواکش‌ها با تهیه و حفظ هوای مناسب در محیط، همه روزه جان و سلامت هزاران نفر کارگر و مشتری را حفظ می‌کنند.

در صورت نیاز به خرید هواکش صنعتی و مشاهده قیمت انواع هواکش صنعتی با برندهای مختلف به فروشگاه اینترنتی لایت هوم مراجعه نمایید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و پرشین کالا در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code