هفته هنرهای دیجیتال اینورس – پرشین کالا | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی پرشین کالا، مجموعه رویداد «هفته هنرهای دیجیتال اینورس» با مشارکت مدرسه اینورس و مجموعه فرهنگی بشرا از ۱۴ تیر آغاز شده و تا ۲۱ تیر ادامه خواهد داشت. بنابر اعلام مدرسه اینورس تا امروز این مجموعه رویداد با موفقیت برگزار و با استقبال بالای علاقه‌مندان همراه بوده است.

این مجموعه رویداد، در سال ۹۳ برای اولین بار در ایران و با هدف آشنایی و ارتباط هنرجویان با بازار کار حرفه‌ای در حوزه هنرهای دیجیتال برگزار شد. اکنون این رویداد سالانه، برای سومین بار با سطح کیفی متفاوت و با حضور ۴۸ نفر از افراد نامی هنرهای دیجیتال ایران در حال برگزاری است.

هدف اصلی برگزاری این رویداد ایجاد حرکت در فضای کسب و کار و تقویت بازار کار بخش خصوصی در حوزه‌هایی مانند صنعت انیمیشن، سینما، گرافیک، تبلیغات، عکاسی، فشن، مد و لباس است. همچنین در راستای رویکرد جدید بازار کار این رشته‌ها در جهان، در این رویداد توجه ویژه‌ای به فضای بینارشته‌ای هنرهای دیجیتال شده است. در این رویداد ۴۸ هنرمند از بهترین‌های هر رشته از سراسر ایران و کشورهایی مانند انگلستان، ترکیه، آلمان، آمریکا، هلند و ایتالیا گرد هم آمده‌اند تا بتوانند این اهداف را متحقق کنند.

مدرسه اینورس با همراهی هنرمندان ایرانی حاضر در این رویداد کوشیده است تا بستر مناسبی جهت انتقال تجربه، آموزش و ورود به بازار کار حرفه‌ای برای مخاطبان خود مهیا کند.

هفته هنرهای دیجیتال اینورس در میانه راه

روزهای «طراحی گرافیک»، «انیمیشن»، «تصویرسازی»، «VFX» و «عکاسی» با هدف آشنا کردن مخاطبان با جدیدترین دستاوردهای هر حوزه و آموزش جدیدترین تکنیک‌های هر رشته برگزار شد. ارائه‌دهندگان این رویداد دانش و تجربیات خود را در قالب‌های متنوعی مانند Talk، Lecture، Performance و … به مخاطبان عرضه کردند و سعی کردند هنرجویان حاضر در این رویداد را به مسیر حرفه‌ای شدن در کار خود نزدیک کنند.

روز اول، «طراحی گرافیک»:

روز اول این هفته با حضور فرشید پارسی‌کیا، هما دلورای، سودابه صالحی، رضا بختیاری‌فرد، آرین اوهانیان و شروین مشایخ برگزار شد. در روز «طراحی گرافیک» مخاطبان با موضوعاتی همچون تفکر دیزاین آشنا شدند و بصورت مستقیم مراحل انجام یک پروژه گرافیکی از صفر تا صد را دیدند. در ادامه حوزه گرافیک دیزاین تجربی برای آن‌ها شرح داده شد و در انتهای برنامه شیوه تصمیم‌گیری مخاطبان مورد بحث قرار گرفت.

روز دوم، «انیمیشن»:

روز دوم این هفته با حضور کورش دالوند، امیرهوشنگ معین، مریم کشکولی‌نیا، عقیل حسینیان، فرزاد دالوند و امین حق‌شناس برگزار شد. در روز «انیمیشن» هنرجویان صفر تا صد ساخت یک استاپ موشن را دیدند. در ادامه با انیمیشن زیر دوربین آشنا شدند و تکنیک‌های ساخت آن را فراگرفتند. همچنین فضای واقعی بازار کار انیمیشن برای مخاطبین به تصویر کشیده شد و در انتها نکات اساسی‌ای که یک انیماتور فریلنسر باید بداند برای حاضرین بیان شد.

روز سوم، «تصویرسازی»:

روز سوم این هفته با حضور فرشاد شمایل، نیما جمالی، علی کیانی‌امین، مجید حیدری، سعید غنی‌زاده و حمادالدین جوادزاده برگزار شد. در روز «تصویرسازی» شرکت‌کنندگان ظرفیت رسانه‌های جدید برای ارائه آثارشان به بازارهای بین‌المللی را شناختند، نحوه رسیدن به یک فریم معرف به‌عنوان کاور یک داستان را یاد گرفتند، با مفهوم دیزاین در طول دوره‌های مختلف هنری آشنا شدند و چالش‌های مدیر تولید یک پروژه را دیدند. همچنین مسیر پیش روی یک هنرجو برای رسیدن به جایگاه حرفه‌ای در تصویرسازی برای آن‌ها ترسیم شد.

روز چهارم، «VFX»:

روز چهارم این هفته با حضور عمید رجبی، علی صیفوری، سجاد ربیعی، معین زراعتی و جواد مطوری برگزار شد. در روز «VFX» علاقه‌مندان جدیدترین ویژگی‌های نرم‌افزار Nukeرا فراگرفتند و با جلوه‌های بصری کارشده در معروفترین سکانس فیلم Solo: A Star Wars Storyآشنا شدند. اهمیت رنگ در تصویر و نحوه استفاده صحیح از سیستم‌های رنگی در نرم‌افزارها را یادگرفتند. همچنین هنرجویان در این روز با جزئیات و مراحل انجام یک پروژه جلوه‌های بصری در سینمای ایران و هند آشنا شدند و در انتها هنر روندگرا (procedural) را شناختند.

روز پنجم، «عکاسی»:

روز پنجم این هفته با حضور پیمان نادری، بابک نیکخواه بهرامی، مهرداد عمرانی، صمد قربانزاده، محمدهادی صباغ و سحر حسینی برگزار شد. در روز «عکاسی» شرکت‌کنندگان با عکاسی فاین‌آرت و چگونگی پیشرفت در این حوزه آشنا شدند، نحوه ارائه یک پروپوزال عکاسی به مجموعه‌های بزرگ بین‌المللی را دیدند، تکنیک فتومونتاژ و کاربردهای آن را شناختند و با مفهوم عکاسی کند آشنا شدند. همچنین خصوصیات بصری نور و نحوه بازخوانی منابع نور در تصاویر به آن‌ها آموزش داده شد.

هفته هنرهای دیجیتال اینورس تا پایان این هفته

به گفته مسئول برگزاری رویداد مدرسه اینورس «این مجموعه رویداد تا پایان این هفته با موضوعات «تبلیغات»، «فشن» و «هنر و تکنولوژی» ادامه دارد.»

به گفته وی «خوشبختانه در این رویداد با استقبال بالای علاقه‌مندان مواجه شدیم. بر اساس بازخورد شرکت‌کنندگان به‌نظر می‌رسد که به اهداف خود در این رویداد دست یافته‌ایم. این امر برای ما انگیزه‌ای خواهد بود که این رویداد سالانه را هر سال با قدرت بیشتر و کیفیت بالاتری برگزار کنیم.»

در ادامه مسئول برگزاری رویداد مدرسه اینورس اعلام کرد که «هفته هنرهای دیجیتال اینورس سال ۲۰۲۰» در اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار خواهد شد و به زودی شرایط حضور در این رویداد به علاقه‌مندان اعلام خواهد شد.

هفته هنرهای دیجیتال اینورس تا ۲۱ تیرماه ادامه خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر با این رویداد به صفحه اختصاصی آن یا به وبسایت مدرسه اینورس مراجعه نمایید.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و پرشین کالا در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code