سیستم گرمایشی پکیج و نکات مهم در انتخاب و خرید آن – پرشین کالا | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی پرشین کالا؛  وجود آب گرم برای استحمام و شستشو و همچنین وسایل گرمایشی در فصول سرما، همواره از نیازهای اولیه بشر بوده است و به واسطه تکنولوژی های جدید راهکارهای تازه ای برای رفع نیاز انسانها به گرمایش مطبوع و آب گرم بهداشتی مهیا شده است. پکیج دیواری دستگاهی است که جایگزین موتورخانه مرکزی شوفاژ گردیده و آب گرم مورد نیاز جهت تأمین گرمایش محیط، به ‌وسیله رادیاتورها و آب گرم بهداشتی برای مصارف روزمره از قبیل شستشو، استحمام و غیره را فراهم می‌نماید و به علت مقرون به صرفه بودن هزینه های تعمیرپکیج و سرویس آن جایگاه خوبی را توانسته کسب کند.

اما یک نکته بسیار مهم را نباید فراموش کرد که تعمیر و نصب پکیج همواره باید به دست متخصصان این رشته انجام شود.

امروزه پکیج دیواری متداول‌ترین وسیله گرمایش در سراسر دنیا محصوب می شود. عدم اشغال فضای کم، ایمنی بسیار بالا، رضایت عملکرد پکیج دیواری و استقلال کامل هر واحد مسکونی از جمله دلایل مهم محبوبیت پکیج های دیواری است راندمان بالای دستگاه و مصرف بهینه سوخت گاز نیز از عواملی هستند که باعث توسعه استفاده از پکیج های دیواری شده اند.

انتخاب و خرید پکیج مناسب مساله ای است که ذهن بسیاری از خریداران را مشغول کرده است. قبل از خرید پکیج دیواری نکات بسیار مهمی وجود دارند که برای انتخاب مناسب ترین پکیج برای خرید باید لحاظ شوند.

اولین نکته بسیار مهم در انتخاب پکیج شرایط دودکش ساختمان است که برای برطرف شدن این مشکل، درساختمان‌هایی که دودکش مناسب برای نصب پکیج را ندارند، در دو نوع دودکش دار و فن دار طراحی و به بازار عرضه ‌شده‌اند. همچنین میزان توان دستگاه با میزان فضایی که پکیج در آن نصب می شود باید متناسب باشد. به ازای هر یک متر مکعب فضا یک کیلو وات توان دستگاه باید در نظر گرفته شود، فضای محل نصب پکیج نیز باید با هوای آزاد بیرون محل نصب پکیج به ‌وسیله یک دریچه در ارتباط باشد. نصب پکیج از آن جمله کارهایی است که باید توسط افراد با تجربه در این زمینه انجام شود به دلیل اینکه انتخاب محل درست نصب پکیج و رعایت تمام نکات نصب اصولی تاثیر مستقیم و موثر در عملکرد و بازده دستگاه در زمان استفاده و همچنین افزایش طول عمر آن دارد.

پکیج دیواری ایران رادیاتور

یکی از بهترین برندهای پکیج دیواری در ایران پکیج دیواری ایران رادیاتور است که حدودا چهل سال پیش فعالیت خود را در تهران آغاز کرده و توانسته در طی سالیان زیاد جایگاه خوبی در بین مصرف کنندگان ایرانی کسب کند. این برند محبوب تولیدات خود را با رادیاتور آغاز کرد و توانست در طی چند سال محصولات خود را به کشورهای دیگر نیز صادر کند.

ایران رادیاتور پکیج های خود را پکیج دیواری و پکیج زمینی به بازار عرضه کرده است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. پکیج های زمینی معمولا در ویلاها و ساختمان هایی نصب می شوند که نیاز به حجم بیشتر مخزن است و امکان گرمایش با پکیج دیواری نیست. پکیج های دیواری معمولا برای منازل آپارتمانی و ادارات و مکان هایی که ظرفیت حرارتی بین ۱۸ تا ۳۲ کیلو وات جوابگو فضای موجود است نصب می شود.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور نیز مانند سایر پکیج های در هنگام ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه، مشکل خود را به صورت ارور نمایش می دهد. رایج ترین  ارورهای پکیج ایران رادیاتور در مدل های مختلف آن مشابه هم هستند که میتوانید به وسیله شناسایی این ارورها هر گونه مشکل را شناسایی و مراحل تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را راحتتر انجام دهید. حتما در نظر داشته باشید که تعمیر پکیج ایران رادیاتور و حتی برندهای دیگر باید به دست فرد متخصص در این زمینه انجام شود.

نکاتی که در مورد نگهداری و تعمیر پکیج باید بدانید

پکیج های دیواری با وجود محبوبیت بسیار زیادشان در اکثر منازل و واحدهای اداری در نگهداری آن ها موارد وجود دارد که باید رعایت شود تا بتوان بهترین استفاده از عملکرد آن ها داشت.

سرویس پکیج به صورت دوره ای و منظم سبب می شود که از بسیاری مشکلات احتمالی درآینده پیشگیری شود. اگر سرویس پکیج را به صورت دوره ای انجام می دهید میتوانید در حین سرویس به بررسی قطعات پکیج نیز بپردازید و اگر قطعه ای در حال خراب شدن است آن را تعمیر کنید که این  در طولانی مدت ازهزینه های اضافی تعمیر پکیج جلوگیری می کند.

همچنین در مناطقی که کیفیت آب مصرفی پایین است رسوب زدایی پکیج باید به صورت دوره ای و منظم انجام شود تا پس از مدتی به علت تجمع بیش از حد رسوب در دستگاه در سیستم گرمایش آن اختلال ایجاد نگردد. سرویس و تعمیر پکیج به جز در موارد جزئی حتما باید توسط متخصص انجام شود تا بروز اشتباه در عملیات سرویس و تعمیر پکیج منجر به ایجاد مشکلات بیشتر برای پکیج نشود.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و پرشین کالا در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code