تولید بدون توقف در گروه قطعه‌سازی عظام ادامه دارد – پرشین کالا | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی پرشین کالا، محسن کرباسچی مدیرعامل گروه قطعات خودروی عظام عنوان کرد: حضور مداوم و فعال در عرصه صنعت و بازار یکی از دغدغه های اصلی هر کسب و کاری است. متاسفانه تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه اقتصادی، منجر به تعطیلی، و یا کمرنگ شدن فعالیت بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی زیادی شده و موانع حاصل از تحریم ها، از جمله مشکل تبادل ارزی، و همچنین نیاز روزافزون صنایع بنیادین مانند خودروسازی به قطعات و یا مواد اولیه، تولیدکنندگان قطعات خودرو را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

وی افزود: هرچند سال ۹۷ برای گروه قطعات خودرویی عظام نیز مانند سایر فعالان این صنعت سال پر فراز و نشیبی بود ولی به پشتوانه سالها تجربه و تلاش همکاران متخصص در گروه عظام و با اتکا به دستان معجزه‌گر صنعت‌گران داخلی، توانستیم با تمرکز بر بومی‌سازی تولید قطعات، حجم قابل توجهی از بحران‌های سال گذشته در صنعت خودرو سازی را پشت سر بگذاریم و با تامین نیاز خودروسازان بزرگ کشور و عموم مصرف‌کنندگان لوازم یدکی، نقش خودمان را بعنوان بخش مهمی از زنجیره تامین قطعات خودرو در کشور به نجوی ایفا نمودیم که در سطح جامعه با بحران جدی کمبود قطعات روبرو نشدیم.

مدیرعامل گروه قطعات خودرویی عظام اضافه کرد: جالب است بدانیم با تلاش متخصصین گروه عظام در سال گذشته با وجود شرایط سخت تحریم، در تولید قطعات استراتژیکی در خودروسازی نیز خودکفا شدیم که این یک دستاورد ملی برای کشور عزیزمان است.

کرباسچی همچنین تاکید کرد: مهمترین چالش مجموعه‌های اقتصادی در سال گذشته، تعدیل یا تعلیق نیروی انسانی بوده است، گروه قطعات خودرویی عظام علی‌رغم اینکه با انتشار اخبار نادرست و شایعات بی‌پایه در برخی رسانه‌های مجازی مورد بی‌مهری برخی از دوستان رسانه‌ای قرار گرفت، توانست با کمترین آسیب از این مرحله عبور کند و مفتخر است که امروز بیش از چهارهزار نیروی کار متخصص ایرانی را در کارخانه‌های عظام و شبکه توزیع و فروش این گروه حفظ نماید.

وی ادامه داد: از آن‌جایی که در سال جدید فشار اقتصادی افزایش یافته و تعاملات بین‌المللی دستخوش تغییرات اساسی شده است طبیعتاً چابکی و سرعت پاسخگویی به تغییرات از اولویت بالاتری برخوردار شده است؛ بنابراین مفاهیمی چون برنامه محوری، نوآوری و بهبود فرآیندهای داخلی را به عنوان اهداف اصلی گروه قطعات خودرویی عظام و سرلوحه تمام فعالیت های سازمان قرار داده ایم.

مدیرعامل گروه قطعات خودرویی عظام در پایان گفت: ما این نوید را به همه فعالان این صنعت و عموم مصرف‌کنندگان قطعات خودرویی عظام می‌دهیم که با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، هیچگونه خللی در روند تولید صورت نمی‌گیرد و کماکان تولید با کیفیت بالای قطعات داخلی را در سال ۹۸ ادامه خواهیم داد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code