تبدیل خودرو به کالای سرمایه‌ای، بازار را نابسامان کرده است – پرشین کالا | اخبار ایران و جهان

به گزارش پرشین کالا، مجید کیانپور افزود: کاهش ارزش پول ملی، افزایش نرخ تورم، گرانی مواد اولیه و وجود مشکلات در بخش تأمین قطعات از جمله مهم‌ترین دلایل کاهش تولید خودرو در کشور و رشد قیمت‌ها بوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با تبدیل‌شدن خودرو از کالای مصرفی به سرمایه‌ای و ایجاد بازار کاذب و قیمت‌های غیرواقعی توسط واسطه‌ها، نابسامانی‌های فراوانی در این بازار رخ داده است.

به گفته وی باید مسیری هموار شود تا مردم به‌صورت خودجوش سرمایه موجود در بازار خودرو را به سمت تجارت‌های عقلانی هدایت کرده و تنها مصرف‌کنندگان واقعی بتوانند از بازار خودرو منتفع شوند.

نماینده مردم ازنا و درود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با ایجاد زمینه‌های تولید داخل قطعات خودرو شعار رونق تولید را محقق کرده و چرخه خطوط تولید شرکت‌های مختلف خودروسازی و قطعه‌سازی را به‌حرکت درآوریم.

وی خواستار اتخاذ تصمیمات مهم مربوط به تولید و فروش خودرو توسط مدیران خودروسازی شد و گفت: باید اجازه دهیم خودروسازان به‌صورت آزادانه تصمیمات مدیریتی را اتخاذ کنند چون اعمال قیمت دستوری و تحمیل تصمیمات خارجی، زیان سرمایه‌گذاران و سهامداران این حوزه را به‌همراه خواهد داشت.
 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code