بهره‌وری نیروی‌ انسانی عامل ارتقای سودآوری در صنعت بیمه – پرشین کالا | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی پرشین کالا، رئیس پژوهشکده بیمه، در هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد منابع انسانی، ضمن بیان مطلب فوق، خاطرنشان کرد: بهره‌وری نیروی‌ انسانی در صنعت بیمه با استفاده از چرخه مدیریت بهره‌وری؛ برنامه‌ریزی برای تغییر، اجرای برنامه، نظارت و اصلاح مستمر و پیوسته امکان‌پذیر است.

حمید کردبچه با بیان اینکه برای محاسبه بهره وری چه در شکل بهره وری کلی عوامل تولید و چه بهره وری جزئی عوامل تولید مانند بهره‌ وری سرمایه به اطلاعاتی مورد نیاز است که متأسفانه تولید نمی‌شود و در اختیار نیست، گفت: اطلاعاتی که امروز در شرکت‌ها برای تحلیل عملکرد استفاده می‌ شود مبتنی بر نماگرهای مالی هستند. اگرچه این اطلاعات بسیار مهم بوده و برای ارزیابی عملکرد مالی شرکت‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند، اما برای محاسبه بهره‌ وری کفایت نمی‌ کنند.

وی از انتشار نماگرهای ۲۵ شرکت بازار سرمایه در چند سال اخیر در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: تولید و انتشار نماگرهای اقتصادی که می‌توانند مجموعه اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه بهره وری شرکت‌های بیمه‌ای را در اختیار قرار دهند، در دستور کار همکاران پژوهشکده بیمه قرار گرفته است.

رئیس پژوهشکده بیمه افزود: اطلاعات ستانده و ارزش افزوده شرکت‌ها، هزینه‌های واسطه و جریان وجوه مهم‌ترین اطلاعات در این رابطه هستند که با استفاده از آنها محاسبه شاخص‌هایی مانند بهره وری امکان‌پذیر خواهند بود.

حمید کردبچه در ادامه تصویری از بهره وری نیروی انسانی شرکت‌های بیمه که بر اساس برآوردهای اولیه از نتایج اطلاعات به دست آمده، محاسبه شده بود را ارائه و اظهار کرد: براساس این نتایج بهره وری نیروی انسانی پایین بوده است که امید است و با ارائه راهکارهای لازم شاهد بهبود بهره‌وری نیروی انسانی در صنعت بیمه باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: شایسته است شرکت‌های بیمه با راه‌اندازی چرخه بهره‌وری بسترهای ارتقای بهره‌وری و در نهایت افزایش سوداوری را مهیا کنند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و پرشین کالا در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code