بازسازی ۱۲۰۰ واحد مسکونی سیل‌زده استان سمنان در حال انجام است – پرشین کالا | اخبار ایران و جهان

علیرضا فلاحی در گفتگو با پرشین کالا، ضمن بیان اینکه عملیات اجرایی بازسازی یک هزار و ۲۰۰ منزل مسکونی روستایی و شهری استان سمنان که بر اثر سیل فروردین ماه امسال دچار خسارت شدند، خرداد ماه امسال  آغاز شد، ابراز داشت: کار مرمت و بازسازی این خانه‌ها در دستور کار قرار گرفته که طبق پیش‌بینی‌ها در صورت مساعد بودن شرایط جوی عملیات احداث واحد ها تا پایان سال تکمیل و تعدادی نیز بعد از فصل سرما به اتمام  می‌ رسد.

وی ضمن بیان اینکه برای ساخت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۵ میلیون تومان بلاعوض به متقاضیان پرداخت شده است، افزود: بنیاد مسکن هشت تن سیمان رایگان نیز در اختیار مالکان قرار داده است تا نسبت به تکمیل واحدهای خود اقدام کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان بابیان اینکه نخستین واحد مسکونی آسیب‌دیده روستایی و شهری شهریور امسال در روستای تویه دامغان افتتاح شد، ابراز داشت: این واحد با متراژ ۸۴ مترمربع و به صورت درجا سازی صورت گرفته که روند احداث این واحد دو ماه طول کشیده است.

فلاحی ضمن بیان اینکه بنیاد مسکن به عنوان نهاد حمایتی در کنار مردم خسارت‌دیده از سیل خواهد بود، تصریح کرد: افراد متقاضی می‌ توانند با دریافت تسهیلات لازم نسبت به تکمیل واحدهای خود اقدام کنند، بنابراین تکمیل این تعداد واحد مذکور به همت و اراده متقاضیان وابسته بوده و بنیاد مسکن تا پایان بازسازی همه واحدهای آسیب دیده در کنار مردم خواهد بود.

وی بابیان اینکه تسهیلات ارائه‌شده با کارمزد چهار درصد است، افزود: از مردم ساکن در روستاهای استان سمنان انتظار می‌رود نسبت به اخذ تسهیلات لازم تا قبل از شروع فصل سرما اقدام کنند تا زمستان را بتوانند در واحدهای خود اسکان یابند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code